Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Architektura 21szego wieku : Southend Pier Cultural Center / White Arkitekter + Sprunt

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Luke Hayes Architekci: White Arkitekter + Sprunt Lokalizacja: Southend Pier, Wielka Brytania Zdjęcia: Luke Hayes + 15 Inżynierowie budowlani: Price & Myers Building Wykonawca: Kier Construction Client: Southend-on-Sea Borough Council Southend Pier Cultural Center autorstwa White arkitekter and Sprunt jest teraz kompletny.
Nowe Centrum Kultury znajduje się na czele Southend Pier, najdłuższego na świecie molo rozrywki.
Zamiatająca geometryczna forma i harmonizująca paleta materiałów budynku upamiętnia topografię wietrznego miejsca integrując go z malowniczym krajobrazem.
Dynamiczny kształt dachu, który mierzy do 9 metrów od poziomu podłogi, mieści dużą przestrzeń wielofunkcyjną z przeszklonymi elewacjami od podłogi do sufitu.
Orientowana fasada południowa, fasada wejściowa jest cofnięta pod dachem, tworząc osłonięte wejście i taras kawiarni, z którego można podziwiać widoki na wodę.
.
Luke Hayes Centrum ma pochyłe ściany i skręconą hiperboliczną konstrukcję dachu paraboloidalnego, zaprojektowaną we współpracy z inżynierami budowlanymi Price & Myers.
Ze względu na trudną sytuację na budowie, wykonawcy firmy Kier wykonali budynek poza terenem zakładu w Tilbury Docks i wyciągnęli go na miejsce w jednym kawałku.
W celu zapewnienia długiej żywotności zostały określone trwałe materiały.
.
Luke Hayes W ciągu dnia okładzina z GRP z centrum kultury ma półprzezroczystą jakość, która zmienia kolor, ukazując biel w jasnym świetle słonecznym i zielonkawo-szarym, gdy niebo jest pochmurne.
W nocy oprawy wyznaczają rzeźbiony profil budynku.
.
Molo Southend Luke a Hayesa to charakterystyczna struktura ściśle związana z miastem, a szczególnie z typologią linii brzegowej Southend.
Centrum Kultury wnosi nowe życie na promenadę i odzyskuje mola jako główną atrakcję miasta zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów.
.
Plan parteru Luke a Hayes a 01
[podobne: montaż parapetów zewnętrznych, emchrom siedlce, dom z prefabrykatów betonowych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dom z prefabrykatów betonowych emchrom siedlce montaż parapetów zewnętrznych