Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Architektura i nowoczesne budownictwo – 4 wyspy na Malediwach / OFIS arhitekti

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Wyspa 2 – Hadahaa Architekt: OFIS arhitekti Lokalizacja: Malediwy Wyspy Liderzy projektu: Rok Oman, Špela Videčnik Rok budowy: 2004-2006 Dalszy rozwój: 2009 Zespół projektowy: Nejc Batistic, Martina Lipicer, Marisa Baptista 3D Animacje i realizacje: David Lozej, Jaka Zvan, Rok Jereb + 93 Rząd Malediwów co kilka lat organizuje przetarg na wyspy, które inwestorzy mogą wynająć na 25 lat.
Dokumentacja przetargowa musi zawierać także koncepcję i propozycję architektoniczną dla ośrodka.
Dodatkowym wyzwaniem było opracowanie przyjaznego dla środowiska, ekologicznego i samowystarczalnego modelu 4 różnych wysp oraz pokazanie poważnego zainteresowania i wrażliwości na jego autentyczne środowisko.
Ustawienie respektuje rdzenną naturę i lokalny stan otoczenia.
Po odwiedzeniu wszystkich 14 wysp, które były dostępne, wybieramy cztery z nich i opracowaliśmy propozycje dla 5-gwiazdkowych ośrodków ze 100 łóżkami.
W programie oprócz różnego rodzaju zakwaterowania, takich jak wille na wodzie i bungalowy na plaży, znalazły się także 3 restauracje (główna restauracja, grill na plaży i restauracja z basenem), spa, basen, szkoła nurkowania, usługi i zakwaterowanie dla personelu.
Układ wyposażenia został starannie wybrany przy pomocy lokalnych ekspertów środowiskowych.
w zależności od położenia rafy, erozji morza, wiatru, istniejącej roślinności i wyżyn – prawo urbanistyczne Malediwów ma bardzo interesujące wysokie ograniczenia – żaden budynek nie może być wyższy niż najwyższe drzewo na wyspie.
Celem nie było niszczenie jakichkolwiek istniejących cech i zapewnienie nowej infrastruktury najlepszego możliwego klimatu i ekspozycji na słońce.
Głównymi materiałami konstrukcyjnymi były: drewno lokalne, drewno, bambus, słoma i gleba, metoda budowy wykorzystała elementy prefabrykowane, które zostałyby zbudowane na lądzie i dostarczone na wyspę.
Wyspa 4 – Randheli Island – Funamadua Prototyp to podwyższona podłoga pokryta ścianą w kształcie litery U ze zmiennymi wzorami.
W ten sposób pojawia się szereg zatok oferujących różne przestrzenie zewnętrzne i wewnętrzne.
Zakwaterowanie Willa zawiera na przykład 3 zamknięte przestrzenie z sypialnią, łazienką i salonem i zewnętrzną werandą lub werandą z widokiem na morze lub wyspę.
Spa ma zamknięte przestrzenie do masażu, ajurwedy i inne zabiegi oraz ganek zewnętrzny do odpoczynku.
Wyspa – Funamadua Island – Funamadua Ciągłe pętle są elementami tej propozycji, tworząc ścieżki, podłogi lub dachy.
Dachy mają kształt księżyca i wznoszą się od ziemi, pokrywając przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne.
Loop owija wnętrze wyspy, gdzie znajdują się istniejące grupy palm i dalej do wybrzeża, a morze tworzy prywatne płaskowyże i mola.
Wyspa 2 – Wyspa Hadahaa 2 – Hadahaa Głównym elementem prefabrykowanym jest ściana warstwowa z drewna i słomy tworząca kształt litery Y drzewa.
Elementy te można łączyć na różne sposoby, oferując różne przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne.
Tworzą one światło nieba, pergole, dachy, żaluzje i tym podobne.
Wszystkie rodzaje infrastruktury są zbudowane z tych samych elementów.
Wyspa 3 – Konotta Island 3 – Konotta Podstawowy prototyp ma eliptyczny kształt z dużą zewnętrzną werandą, główną przestrzenią wewnętrzną i usługami.
Prototyp ma różne warianty pod względem wielkości i zastosowania: Wyspa 4 – Randheli Island 4 – Randheli Obiekty noclegowe mają na przykład basen na werandzie, prysznic na zewnątrz po przeciwnej stronie i wewnętrzną przestrzeń z łóżkiem, szafami i łazienką.
Restauracja ma podobną organizację z jedzeniem na świeżym powietrzu, główną restauracją wewnętrzną i kuchnią z bufetem w lokalach usługowych.
[patrz też: dom z prefabrykatów betonowych, podział skał, ciśnienie w sieci wodociągowej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ciśnienie w sieci wodociągowej dom z prefabrykatów betonowych podział skał