Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Architektura i nowoczesne budownictwo – Biennale w Wenecji 2012: Pawilon Szwajcarii

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Po nominacji do reprezentacji Szwajcarii na biennale architektury w Wenecji w 2012 r., Architekt i profesor uniwersytetu Miroslav Šik postanowili połączyć siły z dwiema innymi szwajcarskimi firmami – Knapkiewicz + Fickert z Zurychu i Miller & Maranta z Bazylei – z którymi pracował razem przez wiele lat.
Stworzyli coś, co nazwali – zespół i klimatyczne podejście do architektury miejskiej.
I postanowili zilustrować te koncepcje, łącząc obrazy własnych budynków i projektów, aby stworzyć wystawę w stylu kolażu.
Zobacz więcej zdjęć i przeczytaj opis pawilonu architekta po przerwie: Nowo utworzony lub przeprojektowany budynek niezmiennie wchodzi w dialog ze swoim najbliższym otoczeniem poprzez swój projekt, nastrój, który wywołuje i jego funkcję, nawet jeśli konstrukcja wydaje się być fragmentaryczne lub osobliwe.
Zrozumienie cech i tożsamości codziennego miejsca, pozwalając im przeniknąć każdy nowy projekt i połączyć stare i nowe z żywym zespołem, wymaga ogromnej empatii, wysokich umiejętności architektonicznych i głębokiej znajomości lokalnych tradycji i tradycji architektonicznych.
.
Nico Saieh Projektowanie nowych jednostek w ramach istniejącego zespołu nie wymaga naśladowania danego wzoru miejskiego, ale wymaga interpretacji lokalizacji na tle wcześniejszych i sprawdzonych rozwiązań, umiarkowanej modernizacji i wykorzystania nieznanych elementów w celu nadania nowego smaku do atmosfery całości.
Celem jest zespół o silnym wpływie przestrzennym i wyrazistym nastroju, przekształcający historycznie zmiksowany zestaw solistów w zorganizowaną całość.
Takie podejście do projektowania i architektury umożliwia współczesną i ciągłą formę rozwoju miast, poza modernizmem i postmodernizmem.
.
Nico Saieh Jeśli z drugiej strony zaniedbany zostanie element dialogu, jeśli zastosowane zostanie modne wydarzenie i architektura gwiazd, rezultat może być pięknie uformowany i spektakularny, ale sam w sobie nie ma związku z otoczeniem.
Suma takich budynków to chaos zamiast zespołu i, ku ironii, kolejny krok ku globalnej monotonii.
Mural / collage to dzieło fotografa Michaela Zirna i jego zespołu, którzy przekształcili Pawilon w ogromną oscurę kamery, z sekwencją obrazów tworzonych wzdłuż ścian.
.
Nico Saieh Miroslav Šik i jego współpracownicy skomponowali pliki obrazów, przedstawiające połączenie istniejących projektów, w formacie cyfrowym.
Następnie przekazano je Michaelowi Zirnowi, który sprytnie przekształcił je w fotograficzne negatywy i przetransponował na ściany Pawilonu.
Zirn zastosował bardzo tradycyjną technikę analogową: zdjęcia zostały opracowane, jednak nie w klasycznym formacie 20×30 cm, ale na 280m2 powierzchni ściany, aby stworzyć prawdopodobnie największą analogową fotografię, jaką kiedykolwiek wyświetlano na ścianie.
Zirn i jego koledzy Joachim Seinfeld i Claus Feldmann pracowali w giornate, jakby tworzyli freski, zajmując powierzchnię 25/30 m2 w każdym dniu roboczym.
Najpierw nałożono emulsję światłoczułą na obszar ściany, a następnie na nią rzutowano powiększony obraz.
Po określonym czasie ekspozycji obraz został opracowany, aby osiągnąć końcowy rezultat.
Pracując z dnia na dzień w ten sposób, stworzyli tę ogromną panoramę analogową, wirtualne miasto, które istnieje tylko w obrębie murów szwajcarskiego pawilonu.
.
Nico Saieh
[patrz też: współczynniki przenikania ciepła, castorama kabiny prysznicowe, minerały skałotwórcze ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama kabiny prysznicowe minerały skałotwórcze współczynniki przenikania ciepła