Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Stone Houses Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wybór głównego materiału dla twojego domu może być sporym problemem.
Drewno.
Stal.
Lub kamień.
Tak więc, aby ukończyć w tym tygodniu Round Up, przywieźliśmy Ci wcześniejsze domy z kamienia na ArchDaily.
Dom Pirihueico / Alejandro Aravena Miejsce wulkaniczne, 4.000 mm deszczu rocznie, silne wiatry z północy i wschodu, widoki na jezioro (wschód) i las (zachód), względy trudności w doprowadzeniu materiałów do tego odległego miejsca, wymazanie jakiegoś a priori języka architektonicznego (czy to starego, czy też współczesnego) było składnikiem tego nieznanego dania, które powinno mieć zdolność brzmienia znanego, gdy już się rozwinęło.
Ponieważ warunki pogodowe są bardzo ekstremalne, zaczęliśmy brać jak najmniejsze ryzyko; to dlatego zaczęliśmy od podwójnego dachu z konwencjonalnym dachem (czytaj dalej.) Schron na wsi / Juan Herreros Arquitectos Projekt przekształca istniejącą strukturę wernakularną, która dawniej służył jako schronienie w małej rezydencji.
Podejście polegało na powieleniu pierwotnej objętości symetrycznie w celu zachowania oryginalnych warunków i technicznej funkcji najwyraźniej niewinnej konstrukcji, która została zaprojektowana inteligentnie tam, gdzie chodzi o jej orientację, wentylację i urządzenia do gromadzenia wody itp.
Sucha ściana zewnętrzna stymuluje otwarty i dobrowolny dialog z różnymi aspektami lokalnego klimatu (czytaj dalej.) Binimelis House / Polidura + Talhouk Arquitectos Na terenie przedstawiono trzy warunki, które określały podjęte działania, które ostatecznie definiują projekt.
Ze względu na trójkątny kształt znajdujący się w kącie, legalne linie konstrukcyjne pozostawiły obszar konstrukcyjny pośrodku, strome nachylenie 40%, a na koniec ekspozycję na słońce i widoki w kierunku doliny.
Operacja polega na oddzieleniu programu architektonicznego na dwa pokrywające się woluminy równolegle do linii terenu, więc gdy zobaczymy w sekcji oba tomy odnoszą się do krajobrazu (czytaj więcej.) Brione House / Wespi de Meuron Nowy budynek znajduje się w uprzywilejowanym, ale rozłożonym obszar miejski powyżej Locarno, z przytłaczającym widokiem na miasto, okoliczne góry i jezioro.
Z góry wynurzają się dwie proste kostki steaningowe.
fragmentarycznie.
bardziej związane z krajobrazem niż z innymi istniejącymi budynkami.
bardziej przypomina ścianę niż dom.
i czasu mniej.
Mieszkalne wnętrza są generowane przez wnęki.
Dwa podobne duże otwory, z drewnianymi kratkami pełniącymi funkcję ruchomych bram, zapewniają dostęp i widok (czytaj więcej.) DL House / Camilo Restrepo Dom pływa przez działkę, wytwarzając własną przestrzeń między drzewami.
bez żadnego cięcia.
Geometria domu dostosowuje się do geometrii przestrzeni między drzewami.
Przestrzeń jest generowana po serii sekcji zmiennych.
Te sekcje są konfigurowane zgodnie z następującą regułą przyrostową: Jeśli jest drzewo, dach składa się.
W ten sposób generuje kilka pomieszczeń mieszkalnych.
Materiały:.
San Buenaventura.
czarny kamień i.
Pino Patula inmunizado.
drewno przenosi własności okolicznych pni do materialnej konfiguracji domu (czytaj więcej.)
[więcej w: lampa uv do wody, domy z prefabrykatów betonowych, montaż parapetów zewnętrznych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domy z prefabrykatów betonowych lampa uv do wody montaż parapetów zewnętrznych