Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Nowoczesna architektura : Nowy plan kolei dużych prędkości dla USA

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Infrastruktura transportowa określiła kształt niemal każdego miasta w ostatnich latach.
Ale istnieje również szersza skala w zakresie łączności terytorialnej, która ukształtowała regiony nie tylko w swojej formie, ale także w ich gospodarkach.
Typowymi przykładami są sieci kolei dużych prędkości we Francji i Japonii.
A Stany Zjednoczone.
Przeciwnie: załamany i wolny system lotniskowy.
Ale dzisiaj prezydent USA Barack Obama ogłosił swój plan kolei dużych prędkości, uwzględniony w planie stymulacyjnym z budżetem 8 miliardów dolarów na następne dwa lata i miliardem dolarów rocznie w ciągu następnych pięciu lat.
Skoncentruje się na 9 nowych korytarzach i poprawi istniejącą linię między Waszyngtonem i Bostonem: północna linia Nowej Anglii, linia Imperium biegnąca ze wschodu na zachód w stanie Nowy Jork, korytarz Keystone biegnący bocznie przez Pensylwanię, południowo-wschodnia sieć łącząca Okręg Columbia na Florydę i Gulf Coast to linia Gulf Coast rozciągająca się od wschodniego Teksasu do zachodniej Alabamy, korytarz w środkowej i południowej Florydzie, linia Texas-to-Oklahoma, korytarz w północno-zachodnim Pacyfiku.
korytarz w Kalifornii, w którym wyborcy zatwierdzili już linię, która umożliwi podróż z San Francisco do Los Angeles za dwie i pół godziny (w porównaniu z 1:45 oraz kontrole bezpieczeństwa i czas oczekiwania samolotem).
Przypomina mi to również niedawną stację Union Station Konkurs na rok 2020 – rozdroże dla szybkiej kolei miejskiej ., przewidujący Union Station w Chicago jako terytorialny węzeł szybkiej kolei.
Tutaj możesz zobaczyć wyniki.
.
Wyobraź sobie, że wsiadasz do pociągu w centrum miasta.
Bez wyścigi na lotnisko i terminal, bez opóźnień, bez siedzenia na asfalcie, bez zgubionego bagażu, bez zdejmowania butów.
Wyobraź sobie, że podróżujesz przez miasta z prędkością ponad 100 mil na godzinę, pokonując zaledwie kilka kroków do transportu publicznego i kończąc zaledwie kilka przecznic od miejsca docelowego.
Wyobraź sobie, jak wspaniałym projektem byłoby odbudowanie Ameryki.
We Francji szybka kolej wyciągnęła regiony z izolacji, zapoczątkowała wzrost, przekształciła spokojne miasta w dobrze prosperujące miejsca turystyczne.
W Hiszpanii linia dużych prędkości między Madrytem i Sewillą jest tak skuteczna, że więcej osób podróżuje między tymi miastami koleją, niż samochodem i samolotem.
Chiny, gdzie usługi rozpoczęły się zaledwie dwa lata temu, mogą mieć więcej kilometrów od szybkiej kolei niż jakikolwiek inny kraj za pięć lat.
A Japonia, naród, który odkrył pierwszy system kolei dużych prędkości, już pracuje nad budową następnej linii, która połączy Tokio z Osaką z prędkością ponad 300 mil na godzinę.
Tak się dzieje; to po prostu nie jest tutaj robione..
- Barack Obama Plan ten z pewnością pomoże branży AEC poprzez wygenerowanie kilku miejsc pracy, tak jak w innych częściach pakietu stymulacyjnego.
Pytanie brzmi, w jaki sposób my (architekci) możemy odgrywać bardziej aktywną rolę, jeśli chodzi o infrastrukturę.
I nie tylko pod względem projektowania stacji kolejowych czy przystanków autobusowych, ale obejmując szeroki wachlarz budynków / konstrukcji, które są widoczną twarzą naszych miast (dróg, mostów, portów, elektrowni), a także nową możliwością biznesową dla nas w czasy jak te.
Szczegółowe informacje: Strategiczny plan kolei dużych prędkości PDF 3 MB Szybka kolejowa mapa korytarzy drogowych PDF 3 MB Szybka kolej Fact Sheet PDF 86K Ogłoszenie prezydenta Obama PDF 137 KB
[patrz też: ciśnienie w sieci wodociągowej, emchrom siedlce, olx słupca ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ciśnienie w sieci wodociągowej emchrom siedlce olx słupca