Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Architektura 21szego wieku : Foster, Hadid, Gehry, Nouvel, Piano i więcej przeciwko Prince Charles

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Prince Charles jest przeciwny nowoczesnemu wzornictwu ze szkłem i stalą używanym przez architektów w dzielnicy Chelsea i chce, aby używali bardziej tradycyjnego projektu z wykorzystaniem kamieni i cegieł.
The Sunday Times powiedział także, że książę Karol oświadczył, że jest zaniepokojony królewską rodziną Kataru, właścicielem tego miejsca.
Projekt został opracowany przez Richarda Rogersa, członka Izby Lordów i znany z takich projektów, jak Terminal 5 na lotnisku Heathrow, Millenium Dome w Londynie i Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Rogers wraz z pozostałymi dziesięcioma architektami oskarżył księcia Karola o wykorzystanie jego pozycji królewskiej do zaatakowania planów architektonicznych strony.
To nie pierwszy raz, kiedy książę Karol wkracza w debatę na temat architektury, silny zwolennik Nowego Urbanizmu Leon Kriera.
Pełny tekst listu publicznego do księcia Karola: interwencja księcia Walii nad projektem byłej witryny Chelsea Barracks zasługuje na bardziej uzasadniony komentarz.
W nowoczesnej demokracji niezbędne jest, aby prywatne komentarze i kulisy lobbowania przez księcia nie były wykorzystywane do przekierowania przebiegu otwartego i demokratycznego procesu planowania, który jest w toku.
Propozycje Richarda Rogersa dla praktyków Dariusza Kataru zostały niedawno przekazane do planowania rady miejskiej Westminster.
Program został dostosowany i zmieniony w odpowiedzi na uwagi urzędników ds.
Planowania w Westminster i szeroko zakrojone konsultacje lokalne.
Przeprowadzono również konsultacje z organami ustawodawczymi, takimi jak Komisja ds.
Architektury i Środowiska Budowlanego oraz Władza Wielkiego Londynu.
Komitet planowania Westminster spotka się i wkrótce wyda werdykt.
Jego członkowie powinni pozostawać sami, aby zdecydować, czy plan Rogersa jest odpowiednim dodatkiem do struktury Londynu w XXI wieku.
Deweloperzy starannie wybrali najlepszego architekta dla wrażliwego projektu.
Rogers i jego zespół odegrali swoją rolę w zaangażowaniu się w proces demokratyczny.
Książę i jego doradcy powinni robić to samo.
Proces powinien być dozwolony; w przeciwnym razie ryzykujemy potępienie tej krytycznej strony latami jako miejska zaraza.
Jeśli książę chce skomentować projekt tego lub jakiegokolwiek innego projektu, namawiamy go do tego poprzez ustalony proces konsultacji planowania.
Zamiast wykorzystywać swoją uprzywilejowaną pozycję do interweniowania w jednym z najważniejszych projektów mieszkaniowych, które prawdopodobnie zostaną zbudowane w Londynie w ciągu najbliższych pięciu lat, powinien zaangażować się w otwartą i przejrzystą debatę.
Lord Foster, Foster and Partners, Londyn, Pritzker Prize 1999 Zaha Hadid, Zaha Hadid Architects, Londyn, Pritzker Prize 2004 Jacques Herzog i Pierre de Meuron, Pritzker Prize 2001 Jean Nouvel, Jean Nouvel Architectes, Paryż, Pritzker Prize 2008 Renzo Piano, Renzo Warsztat budowania fortepianów, Genua, Nagroda Pritzkera 1998 Frank Gehry, Gehry Partners, Los Angeles, Nagroda Pritzkera 1989 Sir Nicholas Serota, Komisarz, CABE 1999-2006 Richard Burdett, Szkoła Główna Handlowa w Londynie David Adjaye, Adjaye Associates, Londyn Deyan Sudjic, Dyrektor, Muzeum Wzornictwa, Londyn
[patrz też: domy z prefabrykatów betonowych, dom z prefabrykatów betonowych, współczynniki przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dom z prefabrykatów betonowych domy z prefabrykatów betonowych współczynniki przenikania ciepła