Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 35: Chrystus i Gantenbein

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Christ & Gantenbein Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Zespół projektowy: Emanuel Christ, Christoph Gantenbein, Cloé Gattigo, Hugo Mesquita, Sven Richter, Andrea Sauter, Kai Timmermann Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei , Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 aproks Willa 058 jest jednocześnie prostym domem zgodnym z zasadami planu głównego, jako zaskakująco bogaty system przestrzenny oferujący nieoczekiwane relacje wnętrze i zewnętrza, tworząc prywatny labirynt, w którym można mieszkać.
Na zewnątrz fragmentaryczna geometria przestrzeni i pokrywająca ją ściana tworzą dystans; dom jest obecny i nieobecny w tym samym czasie.
Projekt dotyczy prywatności w gęstym osadnictwie miejskim.
Nic nie ujawnia się z zewnątrz, że 058 to dom na dziedzińcu.
Przestrzenie życiowe są zorganizowane wokół zamkniętej przestrzeni, której lustrzane powierzchnie, podobne do zewnętrznych, nadają mu nieskończony wygląd.
Zwierciadła chimerycznie otwierają dziedziniec na panoramę mongolskiego krajobrazu.
Jedno pojedyncze drzewo zasadzone w centrum jest mnożone w lesie.
Tak więc willa 058 ma tajemniczą, tajemniczą prywatną przestrzeń całkowicie odmienną od miejskiej przestrzeni publicznej wokół domu.
Plan parteru Dziedziniec składa się z zagiętej fasady z ostrymi wielokątnymi krawędziami, większość części składa się z wypełnionych ścian z okładziną z lustrzanego szkła, inne części mają okna sięgające od podłogi do sufitu.
Lustra odbijają światło słoneczne, głównie zimą, gdy słońce jest nisko, na dziedziniec.
Podłoga pokryta jest nieregularnym, łamanym kamieniem naturalnym.
System domu składa się z płyt ściennych i okiennych.
Fasada wewnętrzna i zewnętrzna są podobne, a geometria planszy jest nieprostokątna, a pomieszczenia tworzą labiryntowy układ przestrzeni.
W tym systemie świat zewnętrzny, niegdyś otoczenie, kiedyś dziedziniec, pojawia się nieoczekiwanie jak obrazy we wnętrzu.
W maksymalnym kontraście z ostrą jak kryształ powierzchnią, wnętrze to architektura przyziemna: jedyne materiały to biały tynk (ściany), lastryko (podłoga) i beton (sufity).
Wyrażają obecną przestrzeń, zadanie architektury, aby stworzyć przestrzeń chronioną.
[patrz też: lampa uv do wody, badanie wody ze studni, bricoman wilanów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: badanie wody ze studni bricoman wilanów lampa uv do wody