Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Kącik architekta – Biennale w Wenecji 2012: Ruta del Peregrino

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Co roku dwa miliony meksykańskich mieszkańców bierze udział w Ruta del Peregrino (Szlaku Pielgrzyma).
117-kilometrowa pielgrzymka przez pasmo górskie Jalisco, skupione wokół adoracji Dziewicy z Talpy.
Ta religijna podróż odbyła się od XVII wieku i stanowi akt wiary pielgrzyma prowadzony ku skruszeniu.
Dążąc do zapewnienia lepszych warunków podróży, dziewięć firm architektonicznych współpracowało, aby zbudować siedem architektonicznych punktów orientacyjnych, które zapewniają schronienie, usługi i punkty orientacyjne dla pielgrzymów.
Master Plan, zaprojektowany przez Tatianę Bilbao, Dereka Dellekampa i Rozanę Montiel, został zaprezentowany na specjalnej wystawie rezonującej z tematem Biennale w Wenecji w 2012 roku Common Ground .
Dziewięć praktyk zaangażowanych od początku projektu to Ai Weiwei (fałszywy projekt), Luis Aldrete Arquitectos, Tatiana Bilbao, Christ & Gantenbein, Dellekamp Arquitectos, Alejandro Aravena (Elemental), Godoylab, HHF Architects i Rozana Montiel (Periférica).
Przeczytaj więcej o trasie pielgrzyma i zobacz więcej zdjęć po przerwie.
Opis wystawy przez architektów:.
Nico Saieh.
Przedstawione tutaj prace reprezentują wspólną płaszczyznę podzieloną przez zróżnicowaną grupę dziewięciu architektów, którzy zaprojektowali szereg struktur na trasie pielgrzymki.
Projekt, zorganizowany wokół planu głównego Tatiany Bilbao, Dereka Dellekampa i Rozany Montiel, ma na celu zaoferowanie trasom lepszych warunków dla pielgrzymów oraz maksymalizację korzyści społecznych i ekonomicznych dla tego obszaru poprzez wykorzystanie tego ogromnego wydarzenia.
Na XIII Międzynarodowej Wystawie Architektury seria artefaktów architektonicznych w sugestywny i analogiczny sposób nawiązuje do wspólnej płaszczyzny zarówno trasy, jak i przedsięwzięcia architektonicznego.
.
Nico Saieh Prezentacja materiałów roboczych ilustruje Ruta del Peregrino jako współpracę poetycką i artystyczną zakorzenioną we współczesnej praktyce architektonicznej oraz jako trwający projekt związany z osobistymi wspomnieniami, zbiorowymi odniesieniami i mitycznymi tradycjami.
Obok tych artefaktów, film Christiana Manzutto pokazuje, że pielgrzymi przeżywają na żywo trasę (poniżej można obejrzeć zwiastun wideo).
Ruta del Peregrino rozciąga się na długości 117 kilometrów.
Każdego roku około dwóch milionów ludzi z różnych stanów Meksyku uczestniczy w pielgrzymce i wędruje przez góry Jalisco.
.
Nico Saieh Religijna podróż, która odbywa się od siedemdziesiątego wieku, reprezentuje pielgrzymujący akt wiary i pokuty.
Warunki trasy są trudne, a surowa ofiara pielgrzyma jest istotną częścią obietnicy lub ofiary, która staje się rytuałem oczyszczenia.
Przedstawiony tu plan główny wykazuje wrażliwość na tradycję, zapewniając ekologiczny korytarz z infrastrukturą i ikonicznymi elementami architektonicznymi, które uzupełniają religijny rytuał, a także ma na celu zwrócenie się do szerszej publiczności.
Opublikowaliśmy kilka projektów Ruta del Peregrino w ciągu ostatnich dwóch lat.
Możesz je ponownie odwiedzić tutaj: Ruta del Peregrino Faza II Ukończone (zaokrąglenie różnych projektów) Punkt widokowy Espinazo del Diablo, autor: HHF Architects.
Pilgrims Route Refuge, autorstwa Luis Aldrete
[przypisy: podział skał, ciśnienie w sieci wodociągowej, olx słupca ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ciśnienie w sieci wodociągowej olx słupca podział skał