Obrabiarki CNC
Obrabiarki CNC i Frezowanie cnc

Nowoczesna architektura : Hybrid House, autor: konyk

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Nasi przyjaciele z Konyk, którzy kilka tygodni temu zaprojektowali dom studencki w rezydencji Girasole dla studia rezydencji Andes Sprouts Society, po prostu udostępnili nam Hybrid House, rodzaj projektu towarzyskiego, który był genezą projektu Girasole.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
DOM HYBRYDOWY Model HYBRID HOUSE, wzorowany na zwycięskim samochodzie Prius Hybrid przez firmę Toyota Motor Company, ma być elektrycznym budynkiem całkowicie wyłączonym z lokalnej sieci elektroenergetycznej.
Poprzez manipulowanie powierzchnią w celu uzyskania maksymalnego nasłonecznienia i wykorzystanie cienkich zestawów akumulatorów wbudowanych w płytę fundamentową, HYBRID HOUSE przekształca słońce w prąd przemienny, aby uruchomić wszystkie narzędzia domu.
W przypadku pochmurnego lub zaśnieżonego dnia uruchamia się zapasowy generator biopaliw, aby umożliwić bezproblemowe wykorzystanie mocy.
Centralna objętość jest zbudowana z 12-1 / 4.
grube panele izolowane konstrukcyjnie, które mają wartość R równą 58.
Nie tylko panele SIP są samonośne, lekkie, wstępnie wycięte panele wymagają niewielkiej ilości energii do transportu i są łatwe do zmontowania za pomocą ręcznych narzędzi i robocizny w miejscu pracy.
Fenestracja i drzwi uzyskuje się poprzez wycinanie otworów w strukturalnych izolowanych panelach, a następnie zamykanie za pomocą standardowych, funkcjonalnych świetlików i systemów sklepowych.
Formalnie, powierzchnie objętości są nachylone, aby zmaksymalizować zbiór energii słonecznej i wody.
Zewnętrzne powierzchnie pokryte są nowym produktem, który jest pojedynczą membraną pokrytą powłoką fotowoltaiczną, która zamienia promieniowanie słoneczne na energię elektryczną.
Moc generowana przez skórę PV jest przechowywana w głębokich cyklach baterii znajdujących się w płycie podłogowej.
W warunkach nasłonecznienia skóra wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaspokoić wszystkie potrzeby elektryczne domu HYBRID HOUSE, jak również nadwyżkę, która jest przechowywana w dodatkowych akumulatorach rezerwowych.
W przypadku braku światła słonecznego baterie są częściowo ładowane przez generator biopaliwa znajdujący się w budynku z akcesoriami.
Cieniowane fasady są pokryte chłodnym dachem.
membrana jednowarstwowa, którą nakłada się na miejscu w paski.
Kauczukowa membrana przelewa wodę z opadów do systemu zlewni, do ponownego wykorzystania w systemach szarej wody, takich jak toalety, a także do nawadniania zewnętrznego placu.
Fosa ma dodatkową funkcję chłodzącego powietrza, które przechodzi nad nią przed wejściem do płyty termicznej.
Staw na podwórzu, który jest przymocowany do systemu zrzucania wody, chłodzi otaczający ogród w miesiącach letnich przez parowanie, a także filtruje cząstki pyłu z powietrza.
Gorące powietrze i zimne powietrze są mechanicznie wprowadzane na poziomie podłogi za pomocą systemu wentylacji wyporowej.
Ten system jest zasilany świeżym powietrzem z zewnątrz, który jest odpuszczany przez wylaną betonową płytę termiczną na której siedzi dom.
Wysoka wysokość wnętrza tworzy efekt.
Stosu ., z gorącym powietrzem wznoszącym się nad obszarami wspólnymi przed ponownym uwarunkowaniem lub wydaleniem.
Otwory wentylacyjne na suficie otwierają się, aby wydobywać nagromadzone gorące powietrze w miesiącach letnich, podczas gdy zimą wpuszczają do pomieszczenia ocieplające się światło słoneczne.
Sypialnie są odizolowane od większej przestrzeni życiowej, pozwalając na ukierunkowane ogrzewanie i chłodzenie w godzinach wieczornych, zmniejszając zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie w głównej przestrzeni.
Ogrzewanie jest zapewniane przez pompę ciepła dostarczaną przez szczeliny podłogowe.
Obciążenia grzewcze gorącej wody są również zmniejszone dzięki zastosowaniu słonecznego panelu podgrzewania wody umieszczonego na dachu, z dodatkowym ogrzewaniem zapewnionym przez elektryczny podgrzewacz wody podłączony do systemu fotowoltaicznego.
Tylna szopa użyteczna działa jak pomieszczenie mechaniczne, zawierające konwertery elektryczne i generator biopaliw.
Jego separacja pozwala na segregację hałasu z domu.
[podobne: bricoman warszawa wilanów, dom z prefabrykatów betonowych, współczynniki przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa wilanów dom z prefabrykatów betonowych współczynniki przenikania ciepła